Zwróć uwagę, że: Wczesna diagnoza i leczenie jaskry mogą znacznie poprawić jakość życia pacjenta, umożliwiając zachowanie pełnej zdolności widzenia i wykonywanie codziennych czynności bez utrudnień.
Placówka ma w swojej ofercie zabiegi leczenia jaskry metodą trabekulektomii, w klinice można także poddać się jednoczesnemu zabiegowi usuwania jaskry i zaćmy. Placówka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i diagnostyczny, w tym jeden z dwóch w stolicy i niewielu w Polsce aparat badający funkcje przeżyciowe rogówki Confoscan.
Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.
Przeprowadzanie cyklicznej kontroli wzroku u lekarza okulisty jest bardzo ważne, ponieważ może przyczynić się do wykrycia choroby w odpowiednim momencie. Jest to kluczowa kwestia, która wpływa na znaczne polepszenie efektów końcowych wynikających z zastosowanego leczenia. Zarówno w przypadku badań kontrolnych, jak i wprowadzonego leczenia zawsze warto skonsultować się ze specjalistyczną kliniką, w której lekarz przeprowadzi z Państwem dokładny wywiad i szczegółowo zbada Państwa wzrok.
Kiedy potrzebna jest operacja? Na decyzje o operacji jaskry powinniśmy zdobyć się wtedy, kiedy chore oczy źle reagują na terapię farmakologiczną albo kiedy z różnych powodów leczenie kroplami jest niemożliwe.
Niezależnie od tego, czy ciśnienie wewnątrzgałkowe jest wysokie, czy normalne, leczenie jaskry polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dlatego, ciśnienia wewnątrzgałkowego stanowi ważny parametr diagnostyczno-terapeutyczny i pozwala monitorować stan jaskry.
Natomiast „nieprawidłowe” odchylenie centralnej grubości rogówki prowadzi do zafałszowania wysokości pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego. Okazuje się bowiem, że grube rogówki zawyżają pomiar ciśnienia, a cienkie rogówki zaniżają go.
Wzrok jest jednym z podstawowych zmysłów człowieka, bez którego trudno jest przystosować się do normalnego życia. O wiele gorzej utratę…
Kanaloplastyka: najnowsza, mało inwazyjna metoda leczenia jaskry. Podczas zabiegu chirurg udrażnia istniejące drogi przepływu cieczy wodnistej, usztywniając kanał przepływu specjalnymi nićmi z prolenu.
Jaskra to postępujące uszkodzenie nerwu wzrokowego zwykle wiązane z wysokim ciśnieniem w oku. Zwyczajowo dzieli się ją na jaskrę wąskiego kąta i jaskrę otwartego kąta tzw. jaskrę prostą. W przypadku jaskry wąskiego kąta do podwyższenia ciśnienia w oku dochodzi na skutek specyficznej budowy oka, tak zwanego wąskiego kąta przesączania.
Selektywna trabekuloplastyka laserowa SLT jest bezpieczną, nieinwazyjną i efektywną metodą obniżenia ciśnienia śródgałkowego w różnych postaciach jaskry z otwartym kątem przesączania i w nadciśnieniu ocznym.
Zuzanna six lata temu Jestem wlasnie przed zabiegiem laserowym jaskry w Niemczech,mieszkam tutaj od 6 lat. Koszt zabiegu pokrywa kasa chorych w calosci.Jestem pacjentem nie prywatnym Tylko brak ubezpieczenia leczenie jaskry warszawa zdrowotnego powoduje pokrycie kosztow z wlasnej kieszeni. Odpowiedz
Krioterapia ciała rzęskowego: działanie niskimi temperaturami na ciało rzęskowe (część oka otaczającą siatkówkę). Stosowana jest w przypadkach zaawansowanej jaskry z objawami bólu i bardzo podwyższonego ciśnienia śródgałkowego.
Ulega zaburzeniu komunikacja między okiem a częścią mózgu odpowiedzialną za widzenie. W konsekwencji powstają ubytki w polu widzenia i pojawiają się zaburzenia widzenia, pod postacią zamglonego i mętnego widzenie.